Psie przedszkole

Pies wywraca życie do góry nogami. Wczesne pobudki w weekend, więcej czasu na powietrzu, zmiana wakacyjnych planów – to tylko niektóre z czekających na nas rewelacji. Najważniejsze na co należy się przygotować to praca, nauka i ciągły trening.

Mam szczeniaka – i co dalej?
Pies potrzebuje wysiłku zarówno fizycznego jak i psychicznego, Szczeniaki są chłonne jak gąbka i głodne otaczającego świata. Między 4. a 12. tygodniem przechodzą fazę socjalizacji. Polega ona na zapoznawaniu się z nowymi sytuacjami, innymi psami, wypracowywaniu właściwych reakcji na nowe otoczenie i panujące w nim warunki.

Psie przedszkole – co to?
Może brzmi to jak fanaberia, ale takie miejsca pozwalają młodym psom wejść w etap socjalizacji w środowisku w pewnym stopniu kontrolowanym. Pracować z młodym psem powinien behawiorysta, żeby we właściwy sposób przygotować go na kolejne lata życia. Błędy w komunikacji, błędy wychowawcze będą rzutowały na zachowanie psa po osiągnięciu wieku dorosłego.

Psie przedszkole Warszawa
W samej stolicy powstało już kilka takich miejsc. Posiadacze psów są coraz bardziej świadomi i chcą w odpowiedzialny sposób wychowywać swoje zwierzaki. Pracownicy przedszkoli oprócz bezpośredniej pracy ze szczeniakiem udzielają mnóstwa porad i wskazówek ułatwiających wychowanie. Jest to szczególnie cenne dla osób, które nigdy wcześniej nie miały psa. Korzystają więc na tym obie strony.