Przenośniki w budownictwie.

Przenośniki taśmowe, inaczej zwane taśmociągami służą do przemieszczania przedmiotów. Często zdarza się, że na placu budowy trzeba dostarczyć większą ilość ciężkiego materiału z punktu A do punktu B.

Wtedy jeden z pracowników umieszcza dany przedmiot na przenośniku, a ten dalej przesuwa się na drugą stronę. Stamtąd jest odbierany przez innego pracownika i ewentualnie przenoszony w miejsce docelowe.

U większości przenośników można dostosować kąt, pod którym przykładowe materiały będą dostarczane. Waha się on od 0 do 45 stopni.

Sam przenośnik jest metalowy, Natomiast taśma za pomocą której obiekty są przemieszczane wytworzona jest z gumy lub innego tworzywa sztucznego. Wszystko to jest podłączone w nieskomplikowany system elektroniczny odpowiedzialny za ruch maty. Obsługuje się go zazwyczaj w bardzo prostu sposób, aby każdy pracownik był wstanie tego dokonać.

Możemy oczywiście wyróżnić jeszcze inne typy przenośników np. członowe, czy kubełkowe. Lecz nie są one używane podczas pracy przy nieruchomościach.

słowa kluczowe: Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki Primacon, przenośniki rolkowe Primacon, przenośniki spiralne Primacon, yalung kang