Czy matematyka powinna być obecna w przedszkolu? Czy jest to odpowiedni czas na to, żeby wprowadzać dziecku do głowy tak skomplikowane i tak złożone pojęcia, jak właśnie pojęcie liczby i liczenia, które naprawdę nie są proste i łatwe do ogarnięcia nawet dla starszych dzieci?
Otóż, oczywiście, że trzeba wprowadzać matematykę już w przedszkolu, tyle że w odpowiedni sposób, dopasowany do wieku i zdolności poznawczych maluchów. Najlepiej też, wprowadzać tę matematykę najbardziej praktycznie, jak tylko się da. Dzieci nie są w stanie przyswajać treści teoretycznych, nie są w stanie pojmować pojęć. Jeżeli natomiast coś odnosi się do rzeczywistości, coś ma z nią ścisły związek, to wówczas dopiero dziecko jest w stanie pojąć i nauczyć się podstaw tejże matematyki.
Oczywiście, warto też pamiętać, że przedszkolaki nie powinny mieć zbyt skomplikowanych treści przekazywanych. Matematyka powinna ograniczyć się do prostego liczenia, odliczania, można wprowadzić rozpoznawanie cyferek. Jednak, nie ma co uczyć dzieci pisania liczb czy dodawania.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.