Powszechne opinie o mieszkaniu w blokach

W najbardziej rozpowszechnionym typie budynków mieszkalnych w Polsce, jakim są bloki, mieszka większość naszego społeczeństwa. Od strony architektonicznej budynki te ewoluują i obecnie budowane bloki mieszkalne potrafią być nowoczesne, czyste i miłe da oka. O ile jednak zmienia się ich wygląd i wygoda, o tyle nie zmieniają się wady i zalety mieszkania w nich i każdy z nas ma wyrobioną na ich temat opinię. Jak życie w tych budynkach postrzegane jest przez nasze społeczeństwo?

Wiele z nas niezmiernie narzeka na życie w tych tworach. Z jednej strony zapewniają nam komfort ograniczonej potrzeby dbania o nie, z drugiej jednak iść trzeba na kompromisy. Przede wszystkim należy się jednak liczyć z brakiem prywatności i licznymi ograniczeniami swojego życia towarzyskiego. Częsta likwidacja pluskiew, która dezorganizuje nam czasami życie, także zniechęca do blokowisk. Są jednak tacy, którzy cenią je sobie ze względu na uczucie bycia częścią społeczności, co jest szczególnie ważne dla osób w podeszłym wieku.

tag: Likwidacja pluskwy Bukowina Tatrzańska, plutoniczne skały, rehabilitacja holistyczna Białystok, Alufelgi Szczecin Prawobrzeże