Uczenie matematyki nie jest wcale łatwe ani proste. Przede wszystkim jest to zadanie niezwykle odpowiedzialne i ważne. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że matematyka jest niezwykle ważna i potrzebna w codziennym życiu. Jeżeli dziecko nie zostanie jej prawidłowo nauczone, oczywiście, też sobie poradzi w życiu, ale będzie pozbawione bardzo cennej umiejętności i zdolności.
Kiedy więc zacząć uczyć matematyki by dobrze zacząć? By ten start był prawidłowy? Otóż, pierwsze zabawy, pierwszy kontakt z matematyką powinien być już w przedszkolu. Z tym, że trzeba wiedzieć, że kontakt ten powinien być bardzo ostrożny i rozsądny. Dziecko samo powinno na tym etapie wytyczać granice do kiedy wpajanie mu tej matematyki jest jeszcze dla niego ciekawe a kiedy staje się nudne. Gdy staje się nudne, należy dziecku dać spokój.
Jednocześnie, nauka w przedszkolu powinna odbywać się w ścisłym związku z codziennością, z jej praktycznym wykorzystaniem i użytkowaniem. Trzeba wiedzieć, że dziecko przedszkolne nie jest w stanie się po prostu nauczyć. Ono doświadcza i tak się uczy.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.